DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 20.12.2018 00:15:56 

Jana Serynova

Sportovní relaxační*Massaggio Rilassante
Relaxacni masaz / Massaggio Rilassante
V hladině alfa dochází k nejhlubší relaxaci těla i duše a k načerpání velkého množství energie. V tomto stavu zároveň také dokážeme nalézt vhodné řešení našich problémů.
Hladina alfa je stav plné bdělosti, ve které se mozek nachází těsně před usnutím.
Ve spojení s relaxační masáží šíje, zad a hlavy přináší hladina alfa dokonalý zážitek pohody.
 
Sportovní masáž
slouží hlavně k odstranění nahromaděné únavy ze sportu. Provádíme ji jednou až dvakrát týdně. Po této masáži je vhodný krátký odpočinek. Sportovní masáže slouží především k osvěžení, rychlejší svalové regeneraci a rychlému odstranění únavy. Jejich další význam je především preventivní, přispívají k lepší regeneraci svalů, brání zkracování svalů a zvyšují jejich ohebnost.

Dělení sportovních masáží

  • Masáž odstraňující únavu (vhodná po výkonu)
  • Masáž přípravná – pohotovostní (vhodná před výkonem)
  • Masáž léčebná (vhodná při zranění)

Jedná se o masáže celého těla vhodné pro uvolnění ztuhlých svalů, zad, šíje, končetin a celkové regeneraci. Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je bezpochyby nejstarší formou terapie. Masáž zlepšuje prokrvení kůže a optimální proudění lymfy v krevním oběhu. Napomáhá tímto rychlejšímu odbourávání tzv. zplodin látkové výměny, a tak zrychluje regeneraci. Masáže zlepšují fyzický i duševní stav člověka.

K aromamasáži se využívá vonných silic, které jsou namíchány s olejem. Při masáži vás nejdřív upoutá vůně, brzy však budete pociťovat i mnoho dalších účinků.

Přínos aromamasáže

  • Silice kombinované s masáží pomohou uvolnit stres a napětí svým účinkem na smysly, nervová zakončení a svaly
  • vůně může mít uvolňující či stimulační účinek na smysly a duševní stav člověka
  • Kombinace masáže a silic zlepšuje krevní oběh
  • Kombinace silic a masáže je považována za stimulátor buněčného růstu kůže a dodává povrchu hladký vzhled

Aroma oleje: například pro ženy - Růže - esence ženskosti, jasmin, devatero kviti, aj. 

Luxusní tělový olej zanechává pokožku sametově hebkou jako lístky růží. Pozitivně ovlivňuje psychiku, přináší pocit harmonie a radosti, uklidňuje mozek a srdce a bystří ducha. Podporuje krevní oběh a mírně působí na ženské orgány.

Druhy sportovní masáže
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Masáž odstraňující únavu
Jedná se o druh sportovní masáže, který je nejrozšířenější, kromě jeho ulatnění ve sportu lze tento typ masáže využít i v některých druzích masérských či kosmetických salónů. Masáž je vhodná zejména tehdy, byl-li sportovec vystaven vysoké fyzické námaze. Je-li však sportovec zcela vyčerpán, je vhodné, aby byla masáž odložena alespoň o jeden den.

Masáž přípravná
Přípravná masáž představuje masáž, při které dochází ke zlepšení sportovcovy kondice. Jedná se tak o prvek, který pomáhá při široké škále anatomických a funkčních příznaků jako je například špatné držení těla, ochablé svaly a mimo jiné také zkrácené šlachy. Jedná se zpravidla o masáž celkovou. Masáž přípravnou lze také označit jako masáž tréninkovou, hygienickou či kondiční.

Masáž pohotovostní
Měla by připravit sportovce na podání maximálního výkonu. Můžeme ji považovat jako součást rozcvičení před samotným výkonem. Podle povahy sportovce rozlišujeme tuto masáž na dráždivou a uklidňující. Dráždivou masáž volíme v případě, jestliže je sportovec v úlumu, tudíž potřebuje povzbudit.Masáž je tvrdá a rychlá. Uklidňující použijeme tehdy, je-li dotyčný sportovec nervózní a netrpělivý. Taková masáž je jemná a v pomalejším tempu než masáž dráždivá.


Přijďte si odpočinout na - Masáž odstraňující únavu